Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-04 21:02:09

 Psycho

Ciotka Psycho xD

5105459
Skąd: Ols.
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 66330
Punktów :   
Wiek: 21

Requiem Dla Snu

Ja wybieram najmocniejszy i chyba najbardziej znany film, Requiem dla snu. Tak jakoś, bo właśnie mam zamiar go sobie po raz kolejny dziś obejrzeć. Film chyba każda dobrze zna, ale zdarzają się wyjątki, które potwierdzają regułę. Tak więc:

Miejscem akcji jest Brooklyn. Film przedstawia historię trzech młodych ludzi i starszej kobiety, którzy z powodu samotności, zagubienia i ślepej pogoni za marzeniami, popadają w nałogi współczesnego świata. Reżyser Darren Aronofsky w sposób bezpośredni i brutalny przedstawił skutki takiego życia. Na szczególną uwagę zasługuje muzyka Clinta Mansella. Film powstał na podstawie powieści Huberta Selby'ego Jr. pt. "Requiem for a Dream".

Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie. Jednak ich nadzieje na odmianę swojego życia nie mają szans, aby się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, wszyscy bohaterowie uciekają w uzależnienia – narkotyki, słodycze, telewizję czy papierosy. Dążąc ślepo do zrealizowania swojej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, co doprowadza ich do samotności, a w rezultacie – do osobistej tragedii. Każdy z bohaterów ostatecznie pozostaje zupełnie sam ze swoimi fantazjami, tym samym przeżywając osobistą tragedię.

Muzykę do filmu nagrał sam legendarny Kronos Quartet.


Source: http://pl.wikipedia.org/wiki/Requiem_for_a_Dream


http://nxstudio.pl/~boiziba/gg/sygnaforumowa.jpg

Offline

 

#2 2008-08-04 21:09:11

Mary from Mars

Fan

12711207
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 128
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

Dla mnie tez najlepszy Requiem dla snu
A niedługo urządzam mały wieczór filmowy, bo znalazłam w wypożyczalni dużo o filmów z Jr a to naprawdę dziwne biorąc pod uwagę zadupie w jakim mieszkam... nawet Rozdział 27 był


"I want you to stay
I want you to believe
I want you to leave all the battles that you're given..."

Offline

 

#3 2008-08-04 21:35:15

different_girl

Pogromca Forum

28034958
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 1291
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

Requiem Dla Snu nigdy nie zapomne. Naprawde najlepszy film jaki do tej pory widzialam ale kto wie moze Chapter 27 go przebije bo mam zamiar za niedlugo obejrzec:D


„Niektórzy ludzie pytają się nas czy to jest kult. Ja mówię,że to jest coś wyjątkowego, nie dla każdego, to jest tylko dla tych, którzy rozumieją” – Jared Leto

PROVEHITO IN ALTUM

Offline

 

#4 2008-08-05 19:45:15

sonor

Fan

Skąd: Swarzędz
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 195
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

mi najbardziej podobał się 'azyl', 'pan życia i śmierci', oczywiście 'requiem...' i 'chapter 27'. ten pierwszy z prostej przyczyny- jared grał tam skończonego idiotę, co rozbawiło mnie nieziemsko ^^ (więcej takich filmów Jared, więcej!!). 'pana życia i śmierci' jest i na zawsze będzie jednym z moich ulubionych filmów (kocham piosenkę z czołówki ^^) i nie tylko dlatego, że gra tam jared. po prostu jest bajerancko zrobiony i tyle. 'requiem...' to wiadomo, a 'chapter 27' jest trudnym filmem, ale za to genialnym. szef powinien oskara czy coś za niego dostać. film zrobił na mnie piorunujące wrażenie i zdecydowanie jest jednym z lepszych jakie widziałam.

a teraz czekamy na mr.nobody...


'believing in yourself is a key'- Rob Bourdon <333
'it's funny. i don't like onion, but i like onion rings. what's up with that?'- jared leto
'i'm pretty emotional drummer when i'm playing'- shannon leto
'fuck, yeah. i feel like a rock star'- tomo milicevic

Offline

 

#5 2008-08-05 21:29:03

 Kara

Fuck it

4054340
Skąd: gliwice
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 1135

Re: Requiem Dla Snu

a ja mieszkam kurwa w mieście,i kurwa nie ma Rozdziału...

a wrwacając d Requiem: musiałam go oglądać w tajemnicy przed starymi bo mi zabronili. Film na prawdę poruszający i n długo zapadająy w pamięć.niestety nie mogłam sie nad nim głębiej zastanowic bzpośredniu po jego obejrzeniu bo wyrobilam sie co do sekundy z przyjsciem taty(tata puka-leca napisy)

Offline

 

#6 2008-08-05 21:34:32

sonor

Fan

Skąd: Swarzędz
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 195
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

no to miałaś szczęście ^^
ja po 'requiem...' nie mogłam dojść do siebie. zakochałam się w tym filmie, a jednocześnie się przestraszyłam. niby wiadomo, co człowiek jest w stanie zrobić kiedy jest uzależniony i jak wtedy się zachowuje, ale 'requiem...' pokazuje to bardzo, bardzo wyraźnie i dobitnie. potem miałam z tym filmem niezłe schizy...
ale film naprawdę dobry. kultowy, jakby nie było ^^


'believing in yourself is a key'- Rob Bourdon <333
'it's funny. i don't like onion, but i like onion rings. what's up with that?'- jared leto
'i'm pretty emotional drummer when i'm playing'- shannon leto
'fuck, yeah. i feel like a rock star'- tomo milicevic

Offline

 

#7 2008-08-05 21:49:52

 Psycho

Ciotka Psycho xD

5105459
Skąd: Ols.
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 66330
Punktów :   
Wiek: 21

Re: Requiem Dla Snu

obejrzałam go wczoraj po raz drugi... bo stwierdziłam, że... chcę
i wydał mi się aż za mocny i aż za prawdziwy. ale to jest dzieło sztuki. to jest prawdziwe dzieło, które pokazuje ludziom nieocenzurowaną prawdę, która nie zawsze dotyczy bezpośrednio nas. pisałam na WOK recenzję Requiem i dostałam 6 (babka od woku, to debil, ale mi jej brakuje). film jest przerażający, wstrząsający i straszny. taki, jak codzienne życie.


http://nxstudio.pl/~boiziba/gg/sygnaforumowa.jpg

Offline

 

#8 2008-08-05 21:51:03

Mary from Mars

Fan

12711207
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 128
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

Requiem mnie poruszyło do głebi, pamiętam ze oglądałam film w nocy, a potem długo nie mogłam zasnąc, zastaniawiałam się nad nim


"I want you to stay
I want you to believe
I want you to leave all the battles that you're given..."

Offline

 

#9 2008-08-06 08:02:08

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Requiem Dla Snu

To mój ulubiony film.
Sprawił, że nigdy nie dotknę narkotyków. Nauczył, że nie warto się od niczego uzależniać bo człowiek skońćzy jak bohaterowie. Dał do myślenia na temat tego, ile ludzi spotkał podobny los i ilu jeszcze to czeka. Pozostawił w głebokim szoku.
No i scieżka dźwiękowa!



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#10 2008-08-08 17:25:50

 Kara

Fuck it

4054340
Skąd: gliwice
Zarejestrowany: 2008-08-03
Posty: 1135

Re: Requiem Dla Snu

wlasnie obejrzalam drugi raz:dla mnie jest to niemozliwe do czego moze czlowieka doprowadzic dążenie do celu(sara goldfarb) albo co narkotyki potrafią zrobić  z ludźmi

Offline

 

#11 2008-08-08 23:27:31

trusia

Fan

Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 115
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

jeśli chodzi o ten film, to przyznaję się bez bicia, że widziałam tylko urywki....były przerażające, chyba sie nie odważę obejrzeć go w całości (wystarczy, że ktoś mówi o żyłach momentalnie robi mi się słabo i jestem bliska omdlenia)


₪ ø ııı •o.
♥jared ♥shannon ♥tomo

Offline

 

#12 2008-08-12 06:29:03

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Requiem Dla Snu

No wiesz co...
Poświęciłabyś się...
Tam nie ma dużo krwawych scen ani jakiegoś wybitnego epatowania tych strzykawek i całej reszty, po prostu montaż i sposób ukazania człowieka do uzaleznienia najbrdziej "przeraża" w tym filmie.
Chociaż była jedna scena której faktycznie nie zapomnę.
Ale MUSISZ obejrzeć ten film!



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#13 2008-08-13 21:29:05

different_girl

Pogromca Forum

28034958
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 1291
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

Ja tez obejrzalam film dwa razy ale jak wlaczalam go wlasnie po raz drugi bo chcialam to zrobic i wiedzialam co jest grane to rece mi sie trzesly ale nie zaluje tego. Ten film jest niesamowity sprawia ze nie mozna o nim zapomniec ale co najwazniejsze uczy uczy nas i ostrzega przed roznymi pokusami ktore jak sie okazuje nie dotycza tylko mlodych osob. Nigdy nie zapomne poszczegolnych scen z tego filmu nie mowiac juz o tej wspanialej muzyce ktora podkresla caly jego charakter gdybym ja przyznawala Oscary to mieliby statuetke jak w banku


„Niektórzy ludzie pytają się nas czy to jest kult. Ja mówię,że to jest coś wyjątkowego, nie dla każdego, to jest tylko dla tych, którzy rozumieją” – Jared Leto

PROVEHITO IN ALTUM

Offline

 

#14 2008-08-15 06:16:15

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Requiem Dla Snu

different_girl napisał:

Ja tez obejrzalam film dwa razy ale jak wlaczalam go wlasnie po raz drugi bo chcialam to zrobic i wiedzialam co jest grane to rece mi sie trzesly ale nie zaluje tego. Ten film jest niesamowity sprawia ze nie mozna o nim zapomniec ale co najwazniejsze uczy uczy nas i ostrzega przed roznymi pokusami ktore jak sie okazuje nie dotycza tylko mlodych osob. Nigdy nie zapomne poszczegolnych scen z tego filmu nie mowiac juz o tej wspanialej muzyce ktora podkresla caly jego charakter gdybym ja przyznawala Oscary to mieliby statuetke jak w banku

Zgadzam się! Za przesłanie! I za masę innych rzeczy do których nawiązuje ten film. Za ukazanie totalnego upadku godności człowieka spowodowanego obsesyjnym uzależnieniem.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#15 2008-08-15 11:26:20

katalonka

Pogromca Forum

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 2418
Punktów :   

Re: Requiem Dla Snu

Ten film pokazuje, że tak naprawdę człowiek jest bardzo słaby, czyha na niego wiele pokus i uzależnień, które doprowadzają do tego, że ustawia swoje życie właśnie pod tym kątem, pozwala się poniżac i upokarzac, byle zaspokoic swoje `potrzeby`. Smutne, ale niestety prawdziwe. Trzeba miec charakter, żeby nie wpaśc w takie gówno.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora