Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars


#1 2011-02-25 20:23:17

 PEZDII15

Fan

18738927
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 145
Punktów :   
Wiek: 16

Black sabbath

Black Sabbath – brytyjska grupa z Birmingham, grająca hard rock i heavy metal, główny prekursor gatunku heavy metal.
Obecni członkowie: Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler, Bill Ward, Scott Warren.

Obejrzyjcie sobie to: http://www.youtube.com/watch?v=b32Ll7cb … re=related


także tego...

Offline

 

#2 2011-02-25 20:36:18

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

Mam ich "The Best Of" ale zdążyłam przesłuchać tylko kilka kawałków. Najbardziej podoba mi się Paranoid.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#3 2011-02-25 21:16:52

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

U mnie zaczęło się od Sabbathów. Wójcio mnie wkręcił w te klimaty jak ledwo co zaczęłam chodzić do gimnazjum i stwierdził, ze jestem wystarczająco duża na tego typu muzę. I tak, Wójcio jest pokręcony jak korkociąg ...


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#4 2011-02-25 22:57:32

Arcywiedźma

The Witch of Horses

Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 2157
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

Grupa powstała w roku 1968 jako kwartet założony przez nastoletnich przyjaciół. Jego pierwotny skład tworzyli: Anthony "Tony" Iommi, William "Bill" Ward, John "Ozzy" Osbourne i Terence "Geezer" Butler. Tony Iommi, gitarzysta prowadzący zespołu, uległ wypadkowi, w którym stracił opuszki palców prawej ręki. By grać dalej, skonstruował plastikowe wkładki na palce. Mimo tego gra na gitarze wciąż sprawiała mu zbyt wiele bólu i Iommi zmniejszył napięcie strun strojąc gitarę niżej. W ten sposób zrodziło się charakterystyczne dla zespołu, oryginalne brzmienie. Nisko grająca gitara, na której powtarzano ciężkie riffy, także ciężko brzmiąca sekcja rytmiczna w połączeniu z dramatycznym, niekiedy histerycznie brzmiącym śpiewem Osbourne'a, nadała muzyce Black Sabbath pesymistyczny nastrój. Dopełniały go ponure teksty, utrzymane zazwyczaj w stylu makabreski, czasem o tematyce okultystycznej. Większość utworów grupy z pierwszego okresu jej działalności ma regularną strukturę pieśni trzyczęściowej. Otwierająca część zawiera krótki pasaż instrumentalny i dłuższą partię wokalną. Część druga jest wyłącznie instrumentalna, niekiedy rozbudowana. Część trzecia, zakończona krótką codą jest zwykle wiernym powtórzeniem pierwszej części.
W ciągu pierwszych dziesięciu lat swej działalności grupa stała się jednym z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych zespołów hardrockowych. W 1979 z grupy odszedł Ozzy Osbourne, który rozpoczął karierę solową. Po jego odejściu Black Sabbath kontynuował działalność ze zmiennym szczęściem, starając się zachować swoje oryginalne brzmienie mimo dalszych zmian personalnych. Jedynym muzykiem, który pozostał w niej na przestrzeni lat z pierwotnego składu był Tony Iommi. Grupa odrodziła się aby zagrać kilka koncertów w 1998 roku w pierwotnym składzie.

Poniższe albumy nie są oficjalne, nie zostały wydane z pomocą zespołu.
1970 – Come To The Sabbath. Zapis koncertu z tego samego roku.
1980 – Live at Last (Na żywo z 1973 roku – Iommi, Osbourne, Butler, Ward); #5 UK. Zremasterowane i oficjalne wydany jako jeden z dwóch dysków Past Lives.
1977 – Greatest Hits. Not to be confused with the official release Greatest Hits 1970-1978, this 10-track compilation only spans the first five albums and used a section of Pieter Brueghel the Elder's "El triunfo de la muerte" for the front cover.
1974 – Bagdad (nagranie na żywo z California Jam, Niemcy)
1976 – The Original (kompilacja, Niemcy)
1978 – Rock Heavies (kompilacja, Niemcy)
1978 – Rock Legends (kompilacja)
1983 – The Best (kompilacja, Australia)
1983 – The Very Best of Black Sabbath (kompilacja, RPA)
1984, 1987 – The Kings of Hell (kompilacja, Brazylia)
1985 – The Sabbath Collection (kompilacja, UK)
1989 – Black Sabbath (kompilacja, ZSRR). Wydany przez państwową radziecką wytwórnię Melodija. Zawiera piosenki z pierwszego i drugiego albumu.
1991 – Backtrackin (kompilacja, Australia)
1991 – Children of the Grave (piosenki z Vol. 4 plus koncertowa wersja "Children of the Grave")
1994 – The Ozzy Osbourne Years (3 dyski z Japonii, zawierające wszystkie utwory z pierwszych sześciu albumów, prócz utworów instrumentalnych i umieszczając "Evil Woman" w miejsce "Wicked World")
1995 – Best Ballads
1995 – Between Heaven And Hell [1970-1983]
1996 – Under Wheels of Confusion (4 dyskowa kompilacja z lat 1970-1987, lata spędzone w wytwórni Warner Bros. Records)
1999 – Black Mass
2000 – The Best of Black Sabbath (dwie inne kompilacje o tym tytule zostały wydane w latach 1973 i 1976)
2006 – Paranoid (DVD)


Trochę więcej info. Nie będę zamieszczać tutaj całej dyskografi ani wszystkich, którzy przewinęli się przez zespół bo tego jest w cholerę. Uwielbiam Black Sabbath, ale zdecydowanie bez Ozzy'ego. Wolałam, kiedy śpiewał tam Dio. Nie znaczy, że Ozzy tam nie pasuje, ale według mnie marnował się tam. Jego solowe albumy są przegenialne. Stworzyli niesamowite kawałki, których już za żadne skarby nie da rady powielić. Nie lubię komponowania na siłę.
Moim ulubionym kawałkiem BS jest "Lonely is the World" gdzie właśnie śpiewał Dio.


http://img72.imageshack.us/img72/1810/gitary.jpg

Offline

 

#5 2011-02-25 23:07:19

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

Arcywiedźma napisał:

Uwielbiam Black Sabbath, ale zdecydowanie bez Ozzy'ego. Wolałam, kiedy śpiewał tam Dio. Nie znaczy, że Ozzy tam nie pasuje, ale według mnie marnował się tam. Jego solowe albumy są przegenialne. Stworzyli niesamowite kawałki, których już za żadne skarby nie da rady powielić. Nie lubię komponowania na siłę.

OMG wreszcie ktoś kto myśli podobnie Uwielbiam zblazowanego Ozzyego ale za właśnie solowe albumy


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#6 2011-02-27 19:58:04

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

U mnie się zaczęło od Iron Man i też od Paranoid
Potem poszło już dalej




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#7 2011-04-14 10:37:26

 Leto

Mars Army

25478314
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 560
Punktów :   
WWW

Re: Black sabbath

Ozzy , Ozzy , Ozzy ! On ma niesamowity głos ,fajnie gra również w solowych albumach .


http://static.tumblr.com/i3ee7go/G8dm2sfca/tumblr_lvszhnxfgj1ql3wixo1_500.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora