Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars


#1 2011-11-10 23:44:38

 iskra

Fan

Zarejestrowany: 2011-09-21
Posty: 129
Punktów :   

Saga prastarej puszczy

Widzę, że tu głównie seriale normalne, fabularne, a mi się chce tu wyskoczyć z czymś wyjątkowym. Przynajmniej w mojej ocenie.
"Saga prastarej puszczy", bo o nią mi chodzi, to sfabularyzowana opowieść o 10ciu mieszkańcach puszczy białowieskiej. Każdy odcinek opowiada o innym zwierzaku, ale ich losy przeplatają się. W jednym odcinku można popłakać się nad losem ofiary, by w następnym płakać nad drapieżnikiem. Ten niezwykły projekt stworzyło małżeństwo Walencików, i mimo że jest produkcji telewizji polskiej, to obeszła się z nim bardzo nieciekawie. Nawet, gdy film zdobywał międzynarodowe nagrody, tvp nie chciała go emitować. A kiedy zaczęła, robi to o bardzo niekomfortowych porach. Ostatni odcinek będzie w tę sobotę o 8:20, serdecznie polecam. I czekam na powtórkę :haha: Niektóre odcinki udało mi się niegdyś ściągnać z neta, ale niestety, wciąż nie wszystkie :(

Lista odcinków, a zarazem bohaterów:
    I - Opowieść o wilku. Nie ma jak stado.
    II - Opowieść o mrówce. Samotność w tłumie.
    III - Opowieść o kruku. Skaza odmieńca.
    IV - Opowieść o żubrze. Cywilizowanie dzikości.
    V - Opowieść o żuku. Potęga karła.
    VI - Opowieść o dziku. Cena niezależności.
    VII - Opowieść o nornicy. Niezwyczajna zażyłość.
    VIII - Opowieść o bobrze. Nieosiągalna arkadia.
    IX - Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnik.
    X - Opowieść o rysiu. Wbrew naturze.

Obok zwierząt pojawiają się również ludzie. Narrator, jest obserwatorem. W jego rolę wcielił się Krzysztof Gosztyła. Już słysząc jego głos na samym wstępie, coś dławi mnie w gardle i siadam na samym początku ze łzami w oczach, nawet jeśli oglądam ten sam odcinek po raz wtóry. Poza tym poznajemy wstrętnego kłusownika, oraz samotnika o gołębim sercu (jakoś tak przypomina mi Hagrida :rolleyes:).

Offline

 

#2 2011-11-11 13:58:11

 niger33

Mars Army

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-10-24
Posty: 501
Punktów :   
Wiek: 22 lata
WWW

Re: Saga prastarej puszczy

chyba widzialam odcinek o myszce ale z tego co widze musial byc o nornicy.. naprawde kochany byl.. fajnie ze przypomnialas mi o nim, moze akurat uda mi sie gdzies znalezc jakies odcinki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora