Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars


#1 2011-11-27 19:11:38

 frisch

Mars Army

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 824

Skazani na Shawshank [1994]

Skazani na Shawshank [1994]

Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne (Tim Robbins) został oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda "Reda" Reddinga (Morgan Freeman) udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. To od tego kryminalisty Andy uczy się też, że w brutalnym świecie więziennej przemocy do końca nie wolno tracić nadziei, bo tylko ona pozwala przetrwać.


Film, który można zaliczyć do grupy, które każdy z nas przynajmniej raz powinien zobaczyć. Właśnie go dziś obejrzałam. I mi się spodobał. Jest naprawdę godzien punktów jakie zdobył. Morgan Freeman, który się wcielił w postać Reda jest świetny. Lubię tego aktora, bo tworzy świetne postacie. Zresztą Tim Robbins także przedstawił bardzo dobrze swoją postać. Obie te postacie w filmie polubiłam
Ogólnie cały film, jest bardzo dobrze dopracowany. Cała historia jest spójna, oglądając film się nie nudzisz, ogląda się go z zaciekawieniem. Może trochę przewidywalny, ale całkiem dobry. Może na minus jest to że to bardzo długi film, mógłby być trochę krótszy, ale co tam ponad 2 godziny nie są dla mnie stratą czasu, bo film jest dobry i godny obejrzenia.
Frank Darabont który jest reżyserem i scenarzystą wykonał kawał dobrej roboty.
Wg mnie film jest godny uwagi Polecam.


__________________________________________________________________

Się Pomaga kliknij!

A we mnie samym wilki dwa
Oblicze dobra oblicze zła
Walczą ze sobą nieustannie
Wygrywa ten którego karmię

Offline

 

#2 2011-11-30 20:19:51

 queen

Fan

5759362
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 70
Punktów :   
Wiek: 15
WWW

Re: Skazani na Shawshank [1994]

zgadzam się, każdy powinien obejrzeć, aczkolwiek lekko się nudziłam, za to koniec wynagrodził wszystko i nie dziwie się, że ma pierwsze miejsce w rankingu światowym na filmwebie, ale umieściłabym tam coś innego

Polecam film


"Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!"

[...] czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.



7.11.2011 

Offline

 

#3 2011-12-01 12:46:44

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Skazani na Shawshank [1994]

Ten film jest kapitalny. Dużo czasu musiało minąć zanim go obejrzałam ale w końcu to zrobiłam i nie żałuję. I pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę.
Głowny bohater - geniusz, lubię takie postacie. Gra aktorska i obsada na najwyższym poziomie. Fabuła - zaskakuje, to cenię w filmach.
Jeden z lepszych, jakie oglądałam, polecam każdemu.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora