Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-04-19 16:17:38

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Sabaton

Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową.

Powstała w 1999 r. w Falun. Do 2010 r. zespół wydał pięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. W 2006 i 2007 roku uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Grupa wielokrotnie występowała też w Polsce.
 
Historia

Grupa powstała w 1999 roku w Falun z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Joakima Brodéna, gitarzystów Rikarda Sundéna i Oskara Monteliusa, basisty Pära Sundströma oraz perkusisty Richarda Larssona. Zimą 2000 roku w studiu Abyss muzycy zarejestrowali kilka utworów. Tego samego roku nakładem Underground Symphony ukazała się kompilacja pt. Fist for Fight. W 2001 roku Larsson odszedł z zespołu, a zastąpił go Daniel Mullback. 4 marca 2005 roku nakładem Black Lodge Records ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany Primo Victoria. Wkrótce potem do grupy dołączył Daniel Mÿhr, który objął obowiązki Brodéna. W ramach promocji grupa dała szereg koncertów w Niemczech i Szwecji w tym na festiwalach Szwecji Gates of Metal oraz Sweden Rock Festival.

28 lipca 2006 roku został wydany drugi album grupy pt. Attero Dominatus. Płyta była promowana podczas siedmiotygodniowej europejskiej trasy koncertowej wraz z Edguy i DragonForce. Ponadto do utworów "Attero Dominatus" i "Metal Crüe" zostały zrealizowane teledyski. Natomiast utwór "Angels Calling" mówi o bezcelowych ofiarach samobójczych ataków na okopy podczas I wojny światowej. 16 marca 2007 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. Metalizer. Dwupłytowe wydawnictwo zawierało niewydany poprzednio debiutancki album formacji oraz jako bonus demo Fist For Fight. Album dotarł do 21. miejsca szwedzkiej listy sprzedaży. W styczniu 2008 ponownie w studiu Abyss muzycy rozpoczęli prace nad nowym albumem. 30 maja 2008 roku został wydany czwarty album formacji zatytułowany The Art of War. Album został oparty na starożytnej księdze o nazwie Sztuka wojenna, która została napisana w VI w. p.n.e. przez chińskiego stratega Sun Zi. Na płycie znalazła się m.in. kompozycja pt. 40:1 opisująca bitwę pod Wizną. Z kolei utwór "Ghost Division" nawiązuje do niemieckiej 7 Dywizji Pancernej, dowodzonej przez Rommla w czasie kampanii we Francji w 1940 roku.

Od marca 2008 do listopada 2009 roku muzycy dali siedemdziesiąt dwa koncerty w ramach trasy koncertowej Art of Live Tour. 21 maja 2010 roku ukazał się piąty album Sabaton zatytułowany Coat of Arms. Na wydawnictwie ukazała się m.in. kompozycja pt. "Uprising" opowiadająca o powstaniu warszawskim z 1944 roku. Teledysk do tej piosenki z udziałem generała Waldemara Skrzypczaka oraz Petera Stormare został nakręcony w maju tego samego roku w Fabryce Norblina w Warszawie.

Albumy

Primo Victoria (2005)   
Attero Dominatus (2006)
Metalizer (2007)   
The Art of War (2008)       
Coat of Arms (2010)   
   
Obecni członkowie
-Joakim Brodén – śpiew (od 1999)
- Rikard Sundén – gitara (od 1999)
- Oskar Montelius – gitara (od 1999)
- Daniel Mÿhr – instrumenty klawiszowe (od 2005)
- Pär Sundström – gitara basowa (od 1999)
- Daniel Mullback – perkusja (od 2001)
Byli członkowie
-Richard Larsson - perkusja (1999-2001)

http://img36.imageshack.us/img36/920/sabatonzagrawsobotenali.jpg




Też świetny zespół, ale mało doceniany. Jak pisało wyżej, Sabaton napisał 2 piosenki o Polsce i przyjechał Polski aby nagrać teledysk do jednej z nich. I to chyba zainponowało mi najbardziej Obie te piosenki, Uprising  i 40 - 1 są piękne.
Warto przeczytać ich tekst prztłumaczony na polski, słuchając przy tym oryginału ;]
Dla zainteresowanych tu są linki
http://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s
http://www.youtube.com/watch?v=yJAcuHWfTno

I inne piosenki też warto posłuchać, tak więc polecam




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#2 2011-04-19 20:06:26

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

Dobry kawałek muzyki Są chyba moim ulubionym Szwedzkim zespołem


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#3 2011-04-19 23:21:17

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

Moim chyba też, Nightwish mi tak jakoś mniej podchodzi, nie wiem czemu.
Lubię słuchać piosenek Sabatona, czytając przy tym ich polski tekst. Coś niesamowitego.




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#4 2011-04-20 11:43:15

 Kajge

AshesOfAnotherLife

8699092
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 4514
Punktów :   11 
WWW

Re: Sabaton

Znam bo mój syn ich słucha.
Męczył mnie tymi piosenkami o Polsce, no i przy okazji innymi ich też.
Fajnie grają choć nie należą do moich ulubionych.
A Nightwish nie jest przecież szwedzkim zespołem


http://i1027.photobucket.com/albums/y332/Kasia_Fabrykiewicz/Beznazwy.jpg


_______________________________________________________________

Sometimes you want to buy a fucking island and disappear.

Offline

 

#5 2011-04-20 12:12:51

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

W takim razie syn słucha dobrej muzyki. Jeśli się nie mylę, Dave, tak ?

A no tak, jak ja głupia jestem. Przecież Nightwish są z Finladii, pomyliłam ich z Razorlight, którzy są właśnie ze Szwecji i Anglii. Głodnemu chleb na myśli
Dzięki Kajge




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#6 2011-04-20 12:15:05

 justimagination

Beautiful Disaster

7413118
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-02-17
Posty: 5928
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

mój tata ich słucha stąd znam, ale ogólnie muszę mieć nastrój na ich piosenki. żeby tak cały czas słuchać to nie


'dreaming dreams no mortal ever dared to dream before...'

Offline

 

#7 2011-04-20 12:17:45

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

Hehe, a Sabatona słucha nawet moja mama Tak szczerze to Ona do mnie przyleciała i mówi "Słuchaj, jest taki fajny zespół, fajne piosenki mają, takie co ty lubisz jak się wydzierają. Zapuść tacie na YouTube ..."


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#8 2011-04-20 12:22:40

 justimagination

Beautiful Disaster

7413118
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-02-17
Posty: 5928
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

no proszę okazuje się, że mamy rockowych rodziców


'dreaming dreams no mortal ever dared to dream before...'

Offline

 

#9 2011-11-29 18:48:45

 bafijune

Fan

Skąd: Grepnitz
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 72
Punktów :   
Wiek: neolit
WWW

Re: Sabaton

Kajge napisał:

Znam bo mój syn ich słucha.
Męczył mnie tymi piosenkami o Polsce, no i przy okazji innymi ich też.
Fajnie grają choć nie należą do moich ulubionych.

U mnie dokładnie tak samo :żółwik:

Offline

 

#10 2011-11-30 00:23:02

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: Sabaton

Nie wypowiedziałam się o nich? No Way..

W tym zespole najbardziej niesamowite jest to, że w twórczości gloryfikuje Polskę. Kompletnie nie potrafię tego pojąć o.o

Słuchałam ostatniej i przedostatniej płyty (polecił kolega), i powiem Wam, że mnie kupili. Przez kilka dni słuchałam tych płyt non stop, teraz znacznie rzadziej ale takie kawałki jak Uprising, 40-1, Cliffs of Gallipoli, Screaming Eagles i Aces in Exile stale goszczą na mojej playliście.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#11 2012-02-08 12:09:00

Biskup

Żółtodziób

Zarejestrowany: 2012-02-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Sabaton

Bardzo lubię tę kapelę, chociaż z reguły takie brzmienia mnie nie ruszają. Może dlatego że "propolskie"? Tak czy owak - Sabaton!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora