Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars


#1 2011-02-17 19:43:58

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Nickelback

Nickelback – kanadyjska grupa muzyczna  wykonująca muzykę z pogranicza rocka i hard rocka, ze względu na swoje brzmienie często porównywana z takimi zespołami jak 3 Doors Down, Puddle of Mudd czy Creed. Zespół został założony w 1995 roku w małym miasteczku Hanna w prowincji Alberta w Kanadzie przez wokalistę i gitarzystę Chada Kroegera, basistę Mike Kroegera, gitarzystę Ryana Peake oraz kuzyna, perkusistę Brandona Kroegera.

Pierwszy rozgłos zespół zyskał w 2000 roku, wraz z ukazaniem się drugiej studyjnej płyty "The State", z której to pochodził pierwszy przebój grupy "Leader of Men", który odniósł spory sukces na zagranicznych listach przebojów. Dzięki temu zespół podpisał swój pierwszy poważny kontrakt płytowy z holenderską wytwórnią metalową Roadrunner Records. Światowy rozgłos grupa zyskała dzięki trzeciej płycie "Silver Side Up", wydanej we wrześniu 2001 roku. To właśnie z tej płyty pochodzi największy przebój grupy "How You Remind Me", dzięki czemu zespół zdobył dużą ilość nagród, oraz rozpoczął światowe trasy koncertowe. Szacuje się że album sprzedano w ponad 10 milionach kopii na całym świecie. Wydana w październiku 2005 roku piąta płyta, "All the Right Reasons" powtórzyła sukces sprzedając się także w ponad 10-milionowym nakładzie na całym świecie.

Szacuje się że zespół sprzedał ponad 31 milionów płyt na całym świecie , z czego 19 w Stanach Zjednoczonych. Zespół w trakcie swej działalności muzycznej miał także okazję występować na wielu prestiżowych festiwalach rockowych, m.in. Rock am Ring czy Pinkpop Festival. Zespół został sklasyfikowany na 11 pozycji w zestawieniu Chart Watch Extra: The Top 20 Album Sellers Of The 2000s, czyli najlepszych sprzedaży muzycznych, ustępując miejsca takim wykonawcom jak Linkin Park, Creed czy Tim McGraw, oraz zajął 2 miejsce w tym zestawieniu jako najlepiej sprzedający się zespół spoza Stanów Zjednoczonych, ustępując miejsca jedynie zespołowi The Beatles. Grupa w roku 2007 została wprowadzona do Canada's Walk of Fame. Zespół jest także laureatem wielu prestiżowych nagród przemysłu muzycznego, m.in. Juno Awards, American Music Awards, Billboard Music Awards.

Nazwa

Nazwa "Nickelback" została wymyślona przez basistę zespołu, oraz przyrodniego brata wokalisty Chada Kroegera, Mike Kroegera. W młodości pracował on w barze szybkiej obsługi Starbucks, gdzie dość często używał słów: "Here's your nickel back", które znaczą tyle co "oto pańska reszta" (gdzie nickel oznacza pięciocentówkę). Podczas nagrywania swego pierwszego dema "Hesher" w 1996 Mike zasugerował te nazwę, którą reszta członków grupy zaakceptowała.

Obecni członkowie
Chad Kroeger – gitara rytmiczna, śpiew (od 1995)
Ryan Peake – gitara prowadząca, wokal wspierający (od 1995)
Mike Kroeger – gitara basowa (od 1995)
Daniel Adair – perkusja, wokal wspierający (od 2005)

Byli członkowie
Gabe Sinclair – perkusja (1995)
Brandon Kroeger – perkusja (1995-1998)
Mitch Guindon – perkusja (1998)
Ryan Vikedal – perkusja (1998–2005)

Albumy studyjne
Curb (1996)
The State (1998/2000)
Silver Side Up (2001)
The Long Road (2003)
All the Right Reasons (2005)
Dark Horse (2008)

Dyskografia
Albumy koncertowe
Live at Home (2002)
Live from Sturgis 2006 (2008)

Wideografia
Live at Home (2002)
The Videos (2003)
Road to Success (2004)
Rock am Ring (2004)
Photo Album (2005)
Pictures (2006)
The Ultimate Video Collection (2007)
Live from Sturgis 2006 (2008)

Utwory ze ścieżek dźwiękowych
"Fly" - Horsey (1997)
"Old Enough" – Księga cieni: Blair Witch 2 (2000)
"Hold Out Your Hand" oraz "Diggin This" – Straceni (2001)
Leader of Men" - Zabójca Dusz (2001)
"Breathe" – Zatrzymani w czasie (2002)
"Yanking Out My Heart" – Król Skorpion (2002)
"Hero" – Spider-Man (2002)
"Learn the Hard Way" – Daredevil (2003)
"Saturday Night's Alright (For Fighting)" – Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość (2003)
"Slow Motion" – The Punisher (2003)
"Someday" – Torque (2004)
"Someday (Akustycznie)" - Jazda na maksa (2004)
"Savin' Me" – Skazany na śmierć (2006)
"Too Bad" - Wzgórza mają oczy (2006)
"Savin' Me" – The Condemned (2007)
"Burn it to the Ground" - Transformers: Zemsta upadłych (2009)
"Never Gonna Be Alone" - Caminho das Índias (2009)
"Burn it to the Ground" - wejście WWE Raw (2009)
"Something in Your Mouth" - American Pie Presents: The Book of Love (2009)
"If Today Was Your Last Day" - Jak wytresować smoka (2010)
"Burn it to the Ground" - Date Night (2010)

                                                   http://i51.tinypic.com/15cznli.jpg

Bardzo lubię słuchać ich piosenek, zwłaszcza wieczorami lub gdy mnie coś zdenerwuje, bo są takie oprężające i uspokajające I jeszcze jak się je tak mocno podgłosi Żyć nie umierać
a najbardziej lubię :
-How You Remind Me
-Hero
-Far Away
-This Afternoon
-Savin' Me
-Gotta Be Somebody
-Something In Your Mouth
i jeszcze wiele innych klipy do piosenek też są fajne




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#2 2011-02-17 20:42:55

 Leto

Mars Army

25478314
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 560
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

Tak , tak jeszcze raz tak Poznałem ich dzięki WWE bo ich piosenką zaczyna się gala RAW " Burn It To The Ground " . Bardzo podoba mi się wokal z tą chrypką


http://static.tumblr.com/i3ee7go/G8dm2sfca/tumblr_lvszhnxfgj1ql3wixo1_500.gif

Offline

 

#3 2011-02-18 11:01:17

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

No, mi też ! I to bardzo 
Ale ja ich poznałam dzięki filmie " Potępiony ", bo tam na końcu było moje ulubione  "Savin' Me"
I tak się nimi zaraziłam




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#4 2011-02-18 11:42:48

 Leto

Mars Army

25478314
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 560
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

Ostatnio na VH1 European była ich piosnka jakaś nowa tylko nie pamiętam nazwy . Wiem , że teledysk to była taka impreza na podwórku


http://static.tumblr.com/i3ee7go/G8dm2sfca/tumblr_lvszhnxfgj1ql3wixo1_500.gif

Offline

 

#5 2011-02-18 11:47:44

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

To chyba chdzi Ci o '' This Afternoon ''




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#6 2011-02-18 11:53:35

 Leto

Mars Army

25478314
Zarejestrowany: 2011-01-13
Posty: 560
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

Oooo dzięki wielkie Uwielbiam to


http://static.tumblr.com/i3ee7go/G8dm2sfca/tumblr_lvszhnxfgj1ql3wixo1_500.gif

Offline

 

#7 2011-02-18 12:20:03

 Dangerous

One Last Breath

Skąd: okolice Wrocławia.
Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 4667
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

Nie ma za co Ja też to uwielbiam , wprost kocham




,,Po co obiecywać, że zrobi się, co jest możliwe? Każdy może zrobić to, co jest możliwe. Trzeba obiecać, że dokona się niemożliwego, ponieważ czasem niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko znajdzie się właściwy sposób. A gdyby nawet nie, to przynajmniej często udaje się poszerzyć granice możliwości. A jeśli się przegra... No cóż, to przecież było niemożliwe." - Terry Pratchett

Offline

 

#8 2011-07-03 01:08:37

 unknown

Mars Army

7104015
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-06-25
Posty: 522
Punktów :   
Wiek: 18
WWW

Re: Nickelback

kiedyś dużo się ich słuchało, ale jakoś mi minęło.. miło czasem ich usłyszeć, ale szału nie ma


They crawl up on my bed, wrap their fingers round my throat.

Offline

 

#9 2012-07-08 12:09:58

 klaudyna

Mars Army

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-27
Posty: 650
Punktów :   
WWW

Re: Nickelback

Lubię! Nickelback znam od...zawsze(?). Może nie słyszałam wszystkich kawałków,ale lubię czasami posłuchać np. "Someday".Nowe "When we stand together" i  "Lullaby" też są dobre.
Myślę,że to jest jeden z zespołów,który się nie nudzi i na którego moda nigdy nie przemija


____________________________________________________________________________________________________________________________________

Jump and touch the sky!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora