Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars


#1 2011-11-24 13:30:02

 frisch

Mars Army

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 824

Janet Fitch - "Biały oleander"

Nie ma chyba bardziej skomplikowanego związku niż relacje między matką a dorastającą córką. Współzawodnictwo, przywiązanie, oczekiwania, bunt i, ponad wszystko - szalona, zaborcza miłość. Janet Fitch doskonale opisała te złożone relacje w swej debiutanckiej książce Biały oleander. Powieść jest podróżą, w którą zabiera nas Astrid, dziecko charyzmatycznej poetki. Są nierozłączne... aż do momentu, gdy Ingrid w napadzie zazdrości zabija swego kochanka. Czytelnik, wraz z dwunastoletnią bohaterką, odwiedza aż pięć domów, stanowiących swoistą amerykańską panoramę społeczeństwa, którego uczestnikami są najróżniejsi zastępczy rodzice. Autorka, mieszkanka Los Angeles, silnie osadziła swą powieść w tej właśnie metropolii, zarówno w betonowych, kulturowo jałowych ulicach Hollywood, jak i wiejskich przedmieściach Chino. Wraz z upływem czasu Astrid dorasta, stając się dojrzałą bohaterką świadomie już poszukującą miłości, własnej tożsamości oraz swego miejsca w świecie.


Przyznam, że najpierw obejrzałam film a potem przeczytałam książkę, ale zarówno film jak i książka jest bardzo dobry i warty obejrzenia, przeczytania. Jest to jedna z moich ulubionych książek. Według mnie jest fajnie napisana, dobrze się ją czyta, i chyba jest o wiele lepsza niż film, ale przeważnie jest tak, że książka jest lepsza niż film. Temat jakiego sięga jest ciekawy i wydaje mi się, że każdy z nas może coś w niej znaleźć dla siebie. Jestem ciekawa co wy myślicie o tej książce, ewentualnie filmie? Czytałyście? Jeśli nie, to polecam


__________________________________________________________________

Się Pomaga kliknij!

A we mnie samym wilki dwa
Oblicze dobra oblicze zła
Walczą ze sobą nieustannie
Wygrywa ten którego karmię

Offline

 

#2 2011-11-26 20:57:18

 queen

Fan

5759362
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 70
Punktów :   
Wiek: 15
WWW

Re: Janet Fitch - "Biały oleander"

Obejrzałam film, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Zwłaszcza te walizki na końcu. Był cudowny. I szczerze przyznam, że nie wiedziałam, że jest taka książka : O. Z chęcią przeczytam


"Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!"

[...] czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.



7.11.2011 

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora