Jedyne TAKIE forum o 30 Seconds To Mars

Polskie forum o 30 Seconds To Mars

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#46 2011-10-25 22:30:31

 iskra

Fan

Zarejestrowany: 2011-09-21
Posty: 129
Punktów :   

Re: 30STM wasze opinie

Czekaj no, ostatnie zdanie otworzyło jakąś lukę w mojej pamięci Dziękuję za cierpliwość do wyjaśnień.
co nie zmienia faktu, że nagrali ją bardziej sami z siebie niż z nacisków wytwórni. Foch pozostał. Ja wiem że chcieli zrobić coś specyficznego... Lubię TiW... ale tęsknię za starszą wersją. Czasem mam wrażenie, że to dwa różne zespoły nagrywały. Oba lubię, ale to jednak inna bajka.
Cóż... Ludzie też się zmieniają, nawet jak im się wydaje, że nie...

Offline

 

#47 2011-10-25 22:33:41

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

Ja bym większego focha walnęła jakby sie okazało że nagrali ją pod dyktando wytwórni. A tak to zrealizowali swój plan, nagrali to co chcieli, nikt ich nie zmuszał - tylko się cieszyć ich sukcesem.

I prawdę jest że często tęsknimy za przeszłością, za tym co było. No ale to co było, raczej nie wraca

asiam657 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=NemYwdR3wpA i powiedzcie, że to nie jest dla niego obrzydliwe, wrzaski i łapska na twarzy. Moje marzenie to aby polska publiczność pokazała klasę śpiewając, nie piszcząc...i nie rzucając się na twarz czy inne części ciała z rękami na człowieka.

Wierz mi, podobnie jest na wielu koncertach, tylko tu jest taka różnica że wokaliści (czy inni członkowie zespołu) rzadko schodzą ze sceny do ludzi. I jeżeli Jared już zejdzie to raczej będzie to wyglądało podobnie - bo to Polska a nie jakaś Japonia

Co do śpiewów i pisków, to powiem tyle, że jak się jest w tłumie to wszystko wygląda inaczej, niż jak się ogląda to w necie czy telewizji. Tam nie idzie nie śpiewać, nie da rady nie drzeć ryja kiedy kilka tysięcy ludzi na około ciebie właśnie to robi

Ahs - i jakby byłoby to dla niego obrzydliwe to podejrzewam że po prostu by tego nie robił. Nikt go nie zmusza, nie wypycha na siłę do tłumu. Myślę nawet że z lekka masochistycznie ale mu się to podoba

Ostatnio edytowany przez Nacudja (2011-10-25 22:38:29)


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#48 2011-10-25 22:45:06

 asiam657

Believer

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 358
Punktów :   

Re: 30STM wasze opinie

Wiem, wiem, że tego nie da się opanować, że koncerty rządzą się swoimi prawami (masa emocji). Wiem też, że wie co go czeka jak zejdzie. Ze wszystkim się zgodzę, ale z tym, że to mu się może podobać - nie mogę :x.

Ostatnio edytowany przez asiam657 (2011-10-25 22:46:36)


Łódź 7.11

Offline

 

#49 2011-10-25 22:54:35

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

Oj co do tego to ja jestem praktycznie przekonana


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#50 2011-10-25 23:02:57

 iskra

Fan

Zarejestrowany: 2011-09-21
Posty: 129
Punktów :   

Re: 30STM wasze opinie

Ojoj, na pewno mu się podoba. Chociażby dlatego, że sam może mieć z tego ubaw. chyba jednak wciąż się tym cieszą, oby jak najdłużej. Przez ten kontakt z fanami, przez ten klimat na koncertach chce mi się tam jechać.
Oj, i też będę sie drzeć. Z resztą bez tego się drę

Offline

 

#51 2011-10-25 23:30:08

 justimagination

Beautiful Disaster

7413118
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2011-02-17
Posty: 5928
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

iskra napisał:

co nie zmienia faktu, że nagrali ją bardziej sami z siebie niż z nacisków wytwórni. Foch pozostał. Ja wiem że chcieli zrobić coś specyficznego... Lubię TiW... ale tęsknię za starszą wersją. Czasem mam wrażenie, że to dwa różne zespoły nagrywały. Oba lubię, ale to jednak inna bajka.

to ja nie rozumiem. źle, że nagrali ją sami z siebie?
co do zmian to ja nie widzę w tym nic dziwnego... zmiany to rzecz ludzka, chyba mało jest osób które przez całe życie jednakowo się ubierają czy słuchają tej samej muzyki. Marsi też są ludźmi i mają prawo do zmian tyle, że w ich wypadku są one narażone na krytykę milionów fanów... część ludzi pokochała ich za s/t, część za ABL, a część za TIW. niektórzy zaakceptowali wszystko. nie da się każdemu dogodzić. i nie rozumiem też czegoś takiego jak pretensje do zespołu. mają prawo tworzyć co chcą, a to czy komuś się to spodoba czy nie to już osobista sprawa. na szczęście do muzyki zawsze można wrócić i za 20 lat nadal będzie można posłuchać pierwszej płyty nawet jeśli przerzuciliby się na techno

co do reszty to we wszystkim zgadzam się z Nacudją
a Jared musi czerpać z kontaktu z tłumem jakąś przyjemność skoro po złamanym nosie, urazach i siniakach nadal skakał w tą dzicz


'dreaming dreams no mortal ever dared to dream before...'

Offline

 

#52 2011-10-25 23:39:52

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

Tak naprawdę każda z ich płyt była inna, i szczerze ... jeżeli nagrają czwartą to zapewne ponownie Nas zadziwią. No ale to już takie gdybanie tylko Ja kocham całym sercem s/t. ABL i TIW i nie potrafiłabym chyba z żadnej zrezygnować. W każdej z nich są Marsi. W każdej się ich czuje.

Podejrzewam, ze jakby nagrali 3 płyty w stylu s/t to by im zarzucano ze nie umieją nagrać niczego innego, ze wszystko na jedno kopyto. A tak jest różnorodność. Ja sama mam czasami humor na ABL i potrafię słuchać jej godzinami w ogóle się nie nudząc. Tak samo mam z każdą z Ich płyt.

Nawet jak nagrają 4 płytę w stylu "techno" (chroń Panie Boże póki im taki pomysł do baniaka nie wpadł) byłoby mi smutno, zapewne zatrzymałabym się na etapie TIW, ale życzyłabym im wszystkiego najlepszego jeżeli taki właśnie byłby ich wybór.

Amen


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#53 2011-10-26 12:50:06

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

justimagination napisał:

co do TIW to ja właśnie uważam, że zrobili ją dokładnie tak jak chcieli. gdyby mieli zamiar nagrać coś w podobnym stylu do ABL to wydaje mi się, że by to zrobili bo dzięki 2 płycie też zyskali ogromną popularność, rzesze fanów i zgarnęli sporo nagród. nie wiem czy słusznie, ale wierzę w to co mówią o TIW w Artifact czy wielu wywiadach. wierzę w nich i cenię za to co robią - nawet jeśli w jakimś stopniu dla pieniędzy to faktem jest, że dzięki płycie i tej wielkiej trasie koncertowej sprawili mi cholerną radość i zapewnili niezapomniane chwile za co zawsze będę ich cenić

Owszem, po ABL zyskali popularność i moim zdaniem po prostu chcieli tej popularności znacznie więcej. TIW jest komercyjna i jeśli tego właśnie chcieli to im się doskonale udało. Jeśli nie chcieli - serdecznie współczuję. Co śmieszniejsze, ja naprawdę lubię ostatnią płytę

asiam657 napisał:

iskra napisał:

I przepraszam, ale na koncercie chciałabym trochę posłuchać zespołu (za to placę ) a nie tylko darcia się Echelonu (z całym szacunkiem)

Exactly!

Nacudja napisał:

Najnormalniej w świecie poszli na ugodę

Czyli można by pomyśleć, że dostali coś jak ultimatum - robimy coś do przyniesie wielki zysk bądź nie robimy wcale, no a jak zdecydowali to już wszyscy wiedzą.

THIS.

Ugoda polega na tym, że OBIE strony z czegoś rezygnują, żeby coś zyskać. Zawsze.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#54 2011-10-26 13:00:24

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

EMI skapnęło się że z tego będą nie liche kokosy więc poszli po rozum do głowy, a młodszy Leto w końcu mógł robić to co chce. I wszyscy (jak widać) sa zadowoleni A i jedni i drudzy jeszcze zarobią na filmie opowiadającym o tym konflikcie. Ironiczne? Nie. To jest jak najbardziej doskonała strategia


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#55 2011-10-26 13:07:36

 Killer_Queen

Adventure seeker

Skąd: Antarktyda
Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 12108
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

Nacudja napisał:

EMI skapnęło się że z tego będą nie liche kokosy więc poszli po rozum do głowy, a młodszy Leto w końcu mógł robić to co chce. I wszyscy (jak widać) sa zadowoleni A i jedni i drudzy jeszcze zarobią na filmie opowiadającym o tym konflikcie. Ironiczne? Nie. To jest jak najbardziej doskonała strategia

Strategia imponująca tylko trzaska w sensowność tego konfliktu i szczerość ich słów w momencie tej całej "walki o swoje przekonania i marzenia", nie poddawaniu się i tak dalej. Jeśli rzeczywiście tak było.

I niestety ale nikt nie przekona mnie, że na tym etapie kariery wytwórnia nie ma żadnego wpływu na wybrany materiał. Zwłaszcza, że podobno kawałków powstało mnóstwo i było z czego wybierać a wybrane zostały "noł noł noł" i "uouoo uo uo" (wiecie o co chodzi)

Ale jak mówię, proces twórczy procesem, efekt końcowy efektem końcowym. Nasz wybór, czy słuchamy czy nie.



http://img811.imageshack.us/img811/1189/sygndm.jpg

Offline

 

#56 2011-10-26 13:20:34

 Nacudja

Devil girl from Mars

488649
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-02-22
Posty: 4329
Punktów :   
WWW

Re: 30STM wasze opinie

Może nie koniecznie w sensowność, bo rzadko konflikty same w obie są sensowne. Widać tutaj jedynie to że zawsze można się dogadać. A jak w grę w chodzą duże pieniądze do stracenia czy zyskania to to wygląda tak jak w ich przypadku.

Ciągle uważam że to jednak zespół dopiął swego i wyszedł jako zwycięzca z tej całej sprawy.

Killer_Queen napisał:

I niestety ale nikt nie przekona mnie, że na tym etapie kariery wytwórnia nie ma żadnego wpływu na wybrany materiał. Zwłaszcza, że podobno kawałków powstało mnóstwo i było z czego wybierać a wybrane zostały "noł noł noł" i "uouoo uo uo" (wiecie o co chodzi)

Ale jak mówię, proces twórczy procesem, efekt końcowy efektem końcowym. Nasz wybór, czy słuchamy czy nie.

I tu zgadzamy się w 100%

Jak komuś się nie podoba to przecież nie ma przymusu słuchania. Lepiej przełączyć na bardziej odpowiadające nam kawałki, niż jęczeć z niezadowolenia słuchając tego co nam się nie podoba.


I'm not crazy. My reality is just different than yours.

Offline

 

#57 2012-04-19 19:55:56

 frisch

Mars Army

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 824

Re: 30STM wasze opinie

wiecie co czasem się tak zastanawiam na tym i pewnie nie napiszę nic odkrywczego, ale po prostu wydaje mi się, że Marsi wydając pierwsze dwa albumy, byli bardziej normalni, nie zależało im na ogromnej sławie i nie zależało im za bardzo na kasie. a potem po drugiej płycie, gdy stali się bardziej rozpoznawalni i zyskali większą ilość fanów to im się trochę w głowie zmieniło i wydając trzecią płytę i ją promując, to chcą wyciągnąć kasy jak najwięcej, w najróżniejszy sposób, byle tylko zarobić. Ja rozumiem, że rynek jest niepewny, że fanom szybko się gust zmienia i w ogóle, ale stali fani będą zawsze śledzić losy ulubionego zespołu i nie trzeba ciągnąć od nich kasy. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Wiadomo, jak by fani nie kupili biletów za pierwszym razem na to całe vyrt  (czy jakkolwiek to się pisze) to by nie opłaciło im się robić to po raz drugi. Ale wiadomo, jakiś fan się skusi... bo będzie miał możliwość zobaczyć co się dzieje z zespołem i w ogóle, a oni przy tym skorzystają, bo sobie zarobią. Tylko mam nadzieje, że jak już ten dzień 27 kwietnia nastąpi to oni naprawdę puszczą coś konkretnego, pokażą coś fajnego, a nie że będzie wyglądało to tak, że Jared będzie robił naleśniki przez 2 godziny, a godzinę poświęcą na pokazanie urywku filmu i powiedzeniu czegoś o przyszłości. Bo to będzie nie fair w stosunku do osób które wykupiły bilet. Więc mam nadzieje, ze nie są tacy i że pokażą coś ciekawego i wartego wydania na to kasy.
Ogólnie tak rozmyślając nad zespołem, to wydaje mi się, że najbardziej z tej trójki to zmienił się Jared. Że za bardzo uwierzył w swoje zdolności i siły (choć nie przeczę ma zdolności, jest inteligenty, i się całkiem dobrze wypowiada, choć czasem mnie irytuje), i to on nakręca całą to maszynkę do zbierania co raz większej ilości kasy. Wydaje mi się, że dużo jest tak jakby jego gry, że tak naprawdę sporo mówi, pokazuje siebie w jakimś calu, a tak naprawdę nie wiemy jaki jest, co myśli. zastanawiam sie ile w tych wszystkich wywiadach i innych sytuacjach jest tak jakby zaplanowane a ile nie. Choć nie przeczę, nikogo ze znanych osób nie poznamy w 100% i może nawet lepiej, oni tez muszą mieć swoje własne życie. i cały świat nie musi tego wiedzieć, byle ich najbliżsi wiedzieli jacy są.
I to, że Jared się zmienił wg mnie widoczne jest nawet patrząc na przeprowadzone wywiady, wydaje mi sie że wcześniej był skromny i nieśmiały, a teraz już taki nie jest. I mam takie dziwne przeświadczenie, że on z całej tej trójki najmniej sobie radzi z przyjęciem krytyki, że nie do końca rozumie, że może komuś się jego twórczość, klipy nie podobać. Ale to może tylko mój wymysł. I uważam, że Jared jest bardziej poważną osobą od Tomo czy Shanonna. Wydaje mi sie że Shannon czy Tomo umieją lepiej przyjąć krytyke i cieszyć się życiem, pogadać głupoty, pośmiać się z siebie niż Jared. Ale mogę się mylić. Bo jedynie co mogę o nich powiedzieć, to tylko na podstawie wywiadów i zachowania na koncertach czy też po nich (choć nie byłam na żadnym).

Ale żeby ktoś źle nie zrozumiał, lubię ten zespół, jest jednym z moich ulubionych zespołów. Lubię ich twórczość, bo mi pomaga. Nie które piosenki, sprawiają że czuje się lepiej, poprawiają mi humor. I uważam, że mimo wszystko robią dobrą robotę, że się starają i dbają o swoich fanów. I lubię każdego z chłopaków. To jest jeden z dwóch zespołów z moich ulubionych, w których znam cały skład W innych znam imię i nazwisko wokalisty, albo bo tylko muzykę No cóż Marsi mną zawładnęli, choć mi już przeszła pierwsza fascynacja i w ogóle, teraz patrzę bardziej na trzeźwo na to wszystko i choć nie podoba mi się, takie wyciągnie kasy i robienie w okół tego całego szumu i nie które zachowania zespołu mnie drażnia to i tak dalej będę lubiła ich twórczość, chciała słuchać ich i śledzić ich poczynania, byle tylko dalej się rozwijali i tworzyli a nie osiadli na laurach i żerowali na sukcesie z przed lat. by nie stali się "gwiazdami" znanymi z tego, że kiedyś osiągnęli sukces.

Ostatnio edytowany przez frisch (2012-04-19 20:07:07)


__________________________________________________________________

Się Pomaga kliknij!

A we mnie samym wilki dwa
Oblicze dobra oblicze zła
Walczą ze sobą nieustannie
Wygrywa ten którego karmię

Offline

 

#58 2012-04-19 20:25:50

 Vanilla

Pogromca Forum

Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 2538
Punktów :   

Re: 30STM wasze opinie

Ja inaczej traktuję cały zespół ( cenię ich za muzykę, którą tworzą ) i członków oddzielnie. Bo widać po wywiadach, ze są już ewidentnie znudzeni tym wszystkim, Jaredowi się poprzewracało w tym chudym tyłku, Shannon zajmuje się tym, co lubi ( granie z Antoine ) a Tomo się chowa ( on chyba był i jest najnormalniejszy i ma najmniejsze parcie na sławę ). Ale całą  machina 30stm to tysiące ludzi dbających o to, zeby ten zespól był na topie i zarabiał mnóstwo kasy. A przecież każda ta osoba chce jak najwięcej dla siebie. Moze się mylę, może oni naprawdę robią to nie dla kasy, ale dla fanów... Jednak jak dla mnie już przesadzają. Ich muzykę uwielbiam całym serduchem, na promo bedę chodzić, na koncerty też ( o ile będą ) ale z włąsnej, nieprzymuszonej woli. Już mnie chyba nie przekonają do niczego. Każdy zespół jest "sobą" zanim stanie się słąwny. Ale jak już wskoczy na szczyt to nie chce z niego zejsć. A tym bardziej wytwórnie, które zarabiają kokosy na tym. Sprzeczki, plotki, zdjęcia.... To wszystko jest doskonale przemyślane, na koncertach również każde słowo ma ucieszyć fana.

Offline

 

#59 2012-04-19 21:19:21

 frisch

Mars Army

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 824

Re: 30STM wasze opinie

Vanilla napisał:

Ja inaczej traktuję cały zespół ( cenię ich za muzykę, którą tworzą ) i członków oddzielnie. Bo widać po wywiadach, ze są już ewidentnie znudzeni tym wszystkim, Jaredowi się poprzewracało w tym chudym tyłku, Shannon zajmuje się tym, co lubi ( granie z Antoine ) a Tomo się chowa ( on chyba był i jest najnormalniejszy i ma najmniejsze parcie na sławę ). Ale całą  machina 30stm to tysiące ludzi dbających o to, zeby ten zespól był na topie i zarabiał mnóstwo kasy. A przecież każda ta osoba chce jak najwięcej dla siebie. Moze się mylę, może oni naprawdę robią to nie dla kasy, ale dla fanów... Jednak jak dla mnie już przesadzają. Ich muzykę uwielbiam całym serduchem, na promo bedę chodzić, na koncerty też ( o ile będą ) ale z włąsnej, nieprzymuszonej woli. Już mnie chyba nie przekonają do niczego. Każdy zespół jest "sobą" zanim stanie się słąwny. Ale jak już wskoczy na szczyt to nie chce z niego zejsć. A tym bardziej wytwórnie, które zarabiają kokosy na tym. Sprzeczki, plotki, zdjęcia.... To wszystko jest doskonale przemyślane, na koncertach również każde słowo ma ucieszyć fana.

zgadzam się z tobą
i w sumie staram się traktować zespół oddzielnie i ich muzykę oddzielnie. Choć czasem trudno i w sumie fakt, Tomo chyba jest z nich najbardziej normalny i się nie zmienił pod wpływem sławy. Albo tak, może sie zmienił, ale nie na tyle, by zauważyć u niego efektu: "odbiła mu palma".
I w tych wszystkich wywiadach, co widziałam drażni mnie to, że Jared przeważnie gada, a jeśli nawet inni się wtrącą to i tak on musi mieć ostatnie słowo. No, ale cóż... biznes musi się kręcić, zespół, wytwórnia musi zarabiać. a sława robi swoje, zmienia ludzi i ich zachowania, poglądy... i wszystko jak zwykle sprowadza się do pieniędzy, które tak naprawdę to sprawiają, że ludzie często się zatracają, zmieniają. Czasem to aż szkoda i żal... 

Ale i tak uwielbiam ich twórczość, lubię muzykę jaką tworzą i będę ich słuchać i mam nadzieje, że jeśli wydadzą kolejną płytę to będzie dobra, a nawet lepsza od poprzednich. I będę mieć możliwość uczestniczenia choć na jednym ich koncercie, by ocenić klimat i usłyszeć ulubione piosenki na żywo. Mam nadzieje, że zespół się będzie rozwijał w dobrym kierunku.

Ostatnio edytowany przez frisch (2012-04-19 21:25:20)


__________________________________________________________________

Się Pomaga kliknij!

A we mnie samym wilki dwa
Oblicze dobra oblicze zła
Walczą ze sobą nieustannie
Wygrywa ten którego karmię

Offline

 

#60 2012-04-20 17:28:28

 Izzy

Pogromca Forum

Skąd: Mysłowice
Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 1341
Punktów :   

Re: 30STM wasze opinie

Cały czas jest tutaj o Jaredzie i o tym, że to on jest machiną napędzajacą. Nie ma w tym nic dziwnego. 30STM miało łatwiejszy start własnie dzięki leto, jego nazwisko było znane, miał znajomości i łatwiej było się przebić i pokazać szerszej publiczności. Oczywiście, że od poczatku wiele się zmieniło, ale chyba nikt by nie chciał odcinana kuponów. Co do Vyrt to takie mamy czasy, w dobie internetu idzie zarobić na wszystkich więc dlaczego nie skorzystać. jesli kogoś stać i ma ochotę to im zapłaci, jesli nie gorszym nie będzie. Co powiemy o tych 'fanach' którzy zamiast kupić ich płyty to ściągają muze z neta? Na tym zespół traci, ale o tym nikt nie mówi.
Byłam na trzech koncertach i uwielbiam te ich dziwkastwo. Oni dają nam dokładnie to czego chcemy i przez te 2h są tylko i wyłacznie dla swoich fanów. Mało kapel tworzy taką chemię i adrenalinę na scenie.
A co do Jareda i jego nieśmiałości... sorry frisch, ale nigdy tego nie zauważyłam. Zawsze był nieźle pokręcony i pewny tego co robi. Przyznaje się też do popełnionych fatalnych filmów w swoim życiu i nioenajlepszych wyobrów.
Śmieszy mnie to, że zawsze wszystkie baty wymierozne są właśnie z jareda. Reszta jest fajna, bo jest w cieniu. Przykra prawda jest taka, że bez jared 30STM nie istnieje. To on jest siłą napędową, twórcą i charyzmą. Uwielbiam ten zespół (choć to nie Silverchair), ich twórczość, ich poczucie humoru, dominację, zdzirowatość i despotyzm
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam...


http://img854.imageshack.us/img854/5633/jjjjjjjjjjj.gif
I LOSE ALL CONTROL

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora